Daha Hızlı Kilo Kaybı İçin Püf Noktalar…

hızlı kilo kaybı

 

1. YEME ALIŞKANLIKLARINIZI GÖZDEN GEÇİRİN

Beslenme günlüğü tutarak gün içerisinde yediklerinizi not etmek yaptığınız atıştırmalıkların, porsiyon miktarlarının ve gün sonunda neleri kaçırdığınızın aynası olacaktır. Unutmayın söz uçar yazı kalır.

2. NE KADAR KALORİYE İHTİYACINIZ VAR

Enerji olsun diye yediğiniz ya da aslında acıkmadan sırf sevdiğiniz için yediğiniz yiyeceklere gerçekten vücudunuzun ihtiyacı var mı? Günlük aldığınız kalori, harcadığınız kaloriden fazla ise kilo alırsınız. Düşünerek yiyin.

3. YAVAŞ YİYİN

Tokluk hissi veren hormonların salınımı yemeğe başladıktan 20 dakika sonra olmaktadır. Küçük lokmalar halinde yavaş yavaş yediğinizde doyduğunuzu daha kolay fark edeceksiniz.

4. PORSİYONLARINIZI KÜÇÜLTÜN

Önce gözümüzle, sonra beynimizle, sonra da midemizle doyarız. Tabağınız ne kadar küçük olur ise içindeki besinler gözünüze o kadar büyük gözükür. Ölçerek beslenmeyi ve küçük porsiyonlarla yemeyi alışkanlık haline getirin.

5. KAHVALTIYI ATLAMAYIN

Günün en önemli öğünü kahvaltıdır. İyi bir kahvaltı metabolizmayı çalıştırır ve sizi güne hazırlar. Metabolizma hızı gün içerisinde sabahtan akşama doğru azalarak ilerlediğinden sabahları sarayda krallar kraliçeler gibi kahvaltı, öğlen yemeklerini prensler prensesler gibi fakat akşam yemeklerini hizmetkarlar gibi tükettiğinizde ve gece yatağa aç girdiğinizde sabah tartıda çok daha hafif olacaksınız.

SAĞLIKLI BESLEN –SAĞLIKLI YAŞA-SAĞLIKLI KAL-HAFİF BESLEN-HAFİF YAŞA-DİNÇ KAL