Yasaksız DiyetBeslenme

Cansu Büyükbaş Kimdir?

Uludağ Üniversitesi Gıda Teknolojisi Bölümü’nde önlisans, Haliç Üniversitesi  Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Öğrenim sürecinde Marmara Eğitim Araştırma, Çapa Üniversitesi Hastanesi, Haseki Hastanesi ve Özel Medipol Hastanesi gibi çeşitli hastanelerde ve Sardunya Catering gibi kurumlarda staj yapmasının yanı sıra Cerrahpaşa Üniversitesi Hastanesi’nde erişkin beslenmesi üzerine 1 yıl gönüllü olarak çalışmıştır.

3 seneyi aşkın bir süre Dr. Ayça Kaya Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde bilfiil beslenme uzmanı olarak çalışan Cansu Büyükbaş aynı zamanda İstanbul Medipol Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayarak uzmanlığını almaya hak kazanmıştır.

Cansu Büyükbaş Beslenme, Spor, Psikoloji Danışmanlığını açmadan önce B-fit aracılığıyla danışmanlık yapmış, birçok hastaya ulaşmış ve TEGV gibi sosyal sorumluluk projelerinde görev alarak, sağlıklı beslenme sunumları vermiştir.

2016 Mart ayı itibariyle Kadıköy-Hasanpaşa’da Cansu Büyükbaş Beslenme, Psikoloji ve Spor Danışmanlığında kurucu diyetisyen olarak görev yapmaktadır.

Ekip olarak hedefimiz danışanlarımıza bu zorlu kilo verme sürecinde yakından takip ve destekle ideal kilolarına en sağlıklı şekilde ulaşmalarını sağlamaktır.

Katı diyet listeleri ve yasaklar olmadan zayıflamanın mümkün olduğunu, neyi, nasıl, ne kadar yemeleri gerektiğini ve gün içinde yediklerini dengelemeyi öğretmeyi hedefleyerek sağlıklı ve kalıcı kilo kaybına ulaşarak, bunun yaşam şekli haline getirilmesini sağlamak ve bu konuda destek olmaktır.

“Believe in your dreams.”

Hayal dünyası geniş bir çocuktum hala da öyleyim. İçimdeki küçük kız çocuğu hayal kurmaya ve hayallerinin peşinden koşmaya devam ediyor 🙂

Telefon 🙂 Danışanlarıma Whatsapp takibi yaptığım için gözümü onların kahvaltı fotoğraflarıyla açıyorum.

Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü çimlerinde başlayan serüvenim, Haliç Üniversitesi ve oradan da Medipol Üniversitesi binalarıyla son buldu 🙂

Zamanında en korkulu rüyamdı 🙂 Sonrasında hayallerimi ve başkalarının hayallerini gerçekleştirebilmek için amacım oldu.

Danışan görmek 🙂 Çok ciddiyim! Hasta olduğumda bir anda iyileşiyorum, mutsuz olduğumda her şeyi unutuyorum. En iyi terapim, en iyi ilacım işim.

3. sınıfın yaz tatilinde fön çekmeyi öğrenmek istediğim için kuaförde çalışmıştım. İnsülin direnci olan ve şeker bağımlısı bir çocuk ilk haftalığını nasıl kutlar ki? Tabii ki eve yaş pasta alarak gitmiştim 🙂

Ailem. Birde kedilerim.

Kilolu bir çocukluk ve ergenlik geçirdim. Diyet yapmak en büyük kabusum, diyetisyenler korkulu rüyamdı. Başaramamaktan nefret ederim ve başaramadığım şeyleri sevemem. O dönemde insülin direnci ve talesemi (kronik kansızlık) taşıyıcısı olduğum için hep başarısızlıklarla sonuçlanan deneyimlerim oldu. Sonra dedim ki; önce kendim için sonra da bu sıkıntıları yaşayanlar için başarmayalım. Onlara yol gösterici olmak, başarabileceklerine inandırmak ve başardıklarına şahit olmak istedim. Şimdi diyorum ki hem kendim hem de 8 yıldır hayatlarına dokunduğum danışanlarım için iyi ki bu mesleği seçmişim.


Tarihçe

2013

Mezuniyet

Mezuniyet

Cansu Büyükbaş diyetisyen olur ve mesleğe başlar.

2016

Klinik

Klinik

Cansu Büyükbaş Beslenme, Psikoloji ve Spor Danışmanlığı kurulur.

2017

Yeni Klinik

Yeni Klinik

2017’den itibaren yeni kliniğimizde Sağlık, Spor ve Estetik alanlarıyla hizmetinizdeyiz.